INTENCJE MSZALNE W GRYŻYNIE:
25.07 – 31.07.2022

• 18.00 – 4 rocz. śp. Waldemara Nowaka, Izydora, Danutę Nowaków, Stanisława Kasperskiego i zm. z rodziny.
    • „Noc muzeów” 22.30 – koncert organowy.
    • 8.30 – Śp. Krzysztofa Stanisławiaka od rodz. Kaczmarków, Nowaków i Przydrożnych.
  • NOWY DĘBIEC, g. 11.30:
    • W intencji kierowców, z dziękczynieniem za ofiary składane na rzecz misjonarzy.

1. Do domu Ojca odeszli:
Śp. Adam Sikora z Darnowa,
Śp. Teresa Urbańska z Racotu, lat 74.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!….
2. Dzisiaj po mszach św. poświęcenie kierowców i ich pojazdów.
3. W piątek o godz. 19.00 – przygotowanie do chrztu św., chrzest w Racocie, sobotę o godz. 15.00.
4. W sobotę – Noc Muzeów – w Gryżynie, zwiedzanie kościoła, widok z wysokości sklepień , o godz. 20.30 – I grupa i o 21.30 – druga. O godz. 22.30 odbędzie się koncert organowy w nastroju świec i medytacji, zagra mistrz organowy z Katowic Jakub Mizera, p. Roland na puzonie , oraz mezzosopran . Nastąpi uroczyste poświęcenie zrewitalizowanych okien witrażowych i organów. Warto doświadczyć tak niezwykłego przeżycia i wieczorowego klimatu. Serdecznie zaprasza dr Emilian Prałat i Proboszcz Stanisław Tokarski.
5. Warto pomyśleć o kłosach zbóż na wieńce żniwne – jako dziękczynienie za plony. Trwajmy w modlitwie o bezpieczne żniwa i zachowanie plonów.
6. Przypominam o II racie za ławki.
7. Troska o świątynię polecamy rodzinom: Irenny K, Anny B, Joanny F, Ewy S, Grzegorza B.