12- 18.09.2022

• ŚRODA,
    • g. 18.15:  Ur. Podwyższenia Krzyża św.
      Uroczysta Nowenna do MBNPomocy –

• W intencji rodzin, by Krzyż św. był świadectwem życia w Chrystusie.
  • CZWARTEK:
    • 9.30 – odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem.
    • 18.30 – śp. Adelajdę Nowaczyk od córek Marty i Jadwigi
  • PIĄTEK:
    • 18.00 – procesja na cmentarz, rozważanie tajemnic Drogi Krzyżowej o Zmartwychwstanie dla zmarłych z naszych rodzin, szczególnie dla tych, którzy w tym roku zapukali do bram wieczności .
    • 9.30 – spowiedź św. dla chorych.10.00 – msza św. z sakramentem chorych.
    • 14.00 – Sakrament małżeństwa – Patrycji i Macieja
      • Śp. Leszka Wasieleskiego od rodziny Dobronieckich.
      •  Śp. Jana, Helenę Klaków, Jana, Łukasza Jurgów, zmarłych dziadków i zmarłych z rodziny Klaków i Tomczaków oraz o bł. Boże w rodzinie.
  • NIEDZIELA: Uroczystość św. Stanisława Kostki,
      •  Śp. Agnieszke Ryback a od Teresy Jazy z rodziną.
      •  I rocz. śp. Andrzeja Stefaniaka i zm. z rodziny.
    • 11.30 – Suma odpustowa – celebruje Ks. Janusz Nawrot – za parafian, o naśladowanie świętego patrona parafii w poszukiwaniu woli Bożej dla rodzin wspólnoty parafialnej i w intencji młodzieży o Światło Ducha św. na kolejny rok edukacji – młodzież składa w darze deklaracje udziału w przygotowaniu do sakramentu Bierzmowania.

Rozpoczynamy przygotowania do uroczystości odpustu parafii p.w św. Stanisława Kostki
1. We środę ur. Podwyższenia Krzyża św. Msza św.w intencji cierpiących . „Kiedy cierpienie, ofiara, krzyż staje się jarzmem słodkim, brzemieniem lekkim..”
2. W czwartek- dzień odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od. godz. 9.oo – zgłoszenia w zakrystii. W czwartek rozpoczynamy triduum o godz. 18.30 litania ku czci św. Stanisława i msza św.
3. W piątek o g. 18.00 – na cmentarzu modlitwa różańcowa – zabieramy znicze.
4. W sobotę o g. 9.30 – spowiedź sw. dla chorych, a o g. 10.00 – msza św. z Sakramentem Chorych. Bardzo proszę wspomóc chorych w przybyciu do świątyni, ku uczczeniu Patrona Parafii. 16.30 dzieci kl.1 -3 z rodzicami zawierzają swoją przyszłość Temu, który nie lękał się trudności.
5. W niedziele – dzień odpustu parafialnego, o g. 11.30 sumie odpustowej przewodniczyć będzie Ks. Janusz Nawrot / Na tę liturgię zapraszamy szczególnie serdecznie młodzież oraz rodziców i dzieci . Zachęcam i usilnie proszę, aby dziewczęta sypały kwiaty Jezusowi Oblubieńcowi. Procesja Eucharystyczna. Proszę przygotować sztandary, baldachim, asystę.
6. Ofiary za ławki – od 25 lat stała ofiara 40 zł za miejsce. Można wpłacać na raty, lub dzielić miejsce w ławce z inną osobą – wtedy koszt też się zmniejszy.