INTENCJE MSZALNE W RACOCIE.
13–19.06.2022

• PONIEDZIAŁEK: Biały tydzień dzieci I Kom św.
    • 18.30 – O bł. Boże dla ukochanych rodziców, którzy przygotowali uroczystość
  • WTOREK: Biały tydzień dzieci I Kom św.
    • 18.30 – O bł. Boże dla rodziców chrzestnych, o ducha wdzięczności za posługę wiary list do chrzestnych
      W intencji wszystkich dzieci oraz wspólnoty klasowej o szczęśliwe, pełne mądrości, ciepła i życzliwości dzieciństwo na wzór dzieciństwa Jezusowego.
  • ŚRODA: Biały tydzień dzieci I Kom św. 18.15 – próba sypania kwiatków.
    • 18.3 0 – W intencji katechetów i nauczycieli i wszystkich, którzy umacniali wiarę, o bł. Boże w relacji z uczniami.
  • CZWARTEK: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
    • 7.30 – w intencji solenizantów Antoniego, Jolanty, brata Alberta Chmielowskiego
    • 11.00 – za parafian o żywą wiarę w obecność Jezusa pod postacią chleba i wina oraz o ducha uwielbienia Ciała i Krwi Jezusa. Procesja.
  • PIĄTEK: Biały tydzień dzieci I Kom św.
    • 18.30 – O bł. Boże w rodzinach Darnowa, mądrość Bożą w wychowaniu dzieci, dobre urodzaje i zachowanie plonów.
  • SOBOTA: Biały tydzień dzieci I Kom św.
    • 15.00 – msza ślubna: Ewelina Prozorowska i Filip Basiński.
      • Za zm. z rodz. Darnowa, o wieczny pokój z Bogiem w Ojczyźnie niebieskiej.
      • Śp. Elżbietę Kolańczyk od sąsiadów bloku 16a
      • Śp. Heleny, Józefa, Henryka, Sylwii, Marii Białkowskich, Stefana, Marii, Jana Stanisławiaków.
      • Śp. Alfreda Szczepaniaka od bratowej Grażyny i Anety z rodzinami.
  • NIEDZIELA: Biały tydzień dzieci I Kom św.
    • 8.00 – Za parafian, o łaskę gorliwości w oktawie Bożego Ciała w oddawaniu czci Trójcy św.
      • O bł. Boże w rodzinach Racotu, mądrość Bożą w wychowaniu dzieci, dobre urodzaje
      • Uroczyste Nieszpory I Kom. św. – rodzice przygotowują procesję.
      • Z dziękczynieniem za Łaski Białego Tygodnia, prezenty i życzliwość gości.Niespodzianka

Zapowiedzi – Natalia Kasztelan z Racotu i Mateusz Zimowski z Marianowa.

1. W środę o g. 18.15 próba sypania kwiatów, bardzo proszę rodziców do prowadzenia
  2. W czwartek . Urocz. Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało- msza św. o g. 7.30 i o 11.00 w Racocie po mszy św. uroczysta procesja ze stacjami przy 4 ołtarzach. W tym wielkim dniu wypowiadamy naszą miłość do Oblubieńca Jezusa Chrystusa dekorując trasę procesji, przygotowując ołtarze.
  3. Procesja – jak w minionym roku idąc z ul. Szkolnej , przez Krótką do Kościańskiej i Dworcowej. Proszę o przygotowanie sztandarów, baldachimu, kwiatów i oddanie chwały Jezusowi przez wewnętrzne wyciszenie, modlitwę i śpiew.
  4. Oktawa Bożego Ciała – codziennie msza św. i procesja o g. 18.30. Dziewczynki do 3 kl. sypią kwiaty, a chłopcy poniosą serce – NSJ
  5. W pt. i sobotę. – liturgię i procesję przygotowują mieszkańcy Darnowa.
  6. Pielgrzymka do Lichenia 20.06. ( 32 osoby )otwarta lista – b. proszę o skorzystajmy