INTENCJE MSZALNE W RACOCIE.
18 – 24.07.2022

• PIĄTEK: godz. 15.00
    • Msza ślubna Sonia i Łukasz Frąckowiak
  • SOBOTA: godz. 16:30
    • O łaski Boże dla Pielgrzymów i wszystkich, którzy gościną usługują pielgrzymom.
    •  Za solenizantów: Czesława, Kingi, Jakuba, Krzysztofa, Magdaleny, Anny,
    •  Śp. Stanisława Ranka z dziękczynieniem za troskę i zaangażowanie dla naszej parafii
  • NIEDZIELA: godz. 10.00
    • W intencji kierowców, o łaskę roztropności i bezpieczeństwo na drogach naszej ojczyzny.

Śp. Stanisław Ranka lat 83 ze St. Lubosza – Msza św. Pogrzebowa pon g 11.00

1.  A w przyszłą niedzielę 24 lipca z okazji uroczystości św. Krzysztofa – poświęcenie pojazdów po mszy św., o g. 8.30 w Gryżynie, 10.00 w Racocie i 11.30 w N.Dębcu.. W tym dniu modlimy się za kierowców, szczególnie tych, którzy na co dzień nam pomagają. Tradycją minionych lat złóżmy ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Będzie to wkład kierowców w dzieło niesienia Ew. do wszystkich ludów ziemi
  2.  Warto pomyśleć o kłosach zbóż na wieńce żniwne – jako dz. za plony. Trwajmy w modlitwie o bezpieczne żniwa i zachowanie plonów. Dożynki tradycyjnie w niedzielę po Ur. Wniebowzięcia MB, czyli 21 sierpnia br. o godz. 10.00
  3. Pielgrzymi i ich Kapelani wyrażają gorące słowa dz. i uznania za godne przyjęcie w naszej parafii. To dz. dla wolontariuszy, przygotowujących posiłek, obsługującyh, piekących placki i na różne sposoby zatroskanych o pielgrzymów tak jakby samego Jezusa w gościnę przyjęto.
  4.  W sobotę 30.07 o godz, 22.30 uroczyste poświęcenie zrewitalizowanych okien witrażowych i organów. Koncert organowy, Jakub Mizera puzonista – pan Roland i mezzosopranistka. Wcześniej o godz. 20.30 i 21.30 Gryżyna z wysokości sklepień.
  5.  W sobotę 6.07 –godz. 19.00 odpust MB Porciumkuli u O. Franciszkanów w Osiecznej a w pon. o godz. 10.30 – msza św. dla naszego Dekanatu i sakr. chorych.