INTENCJE MSZALNE W GRYŻYNIE
22-28.11.2021

 • CZWARTEK:
  • Śp. Bronisławę, Kazimierza Ratajczaków, Marię i Edwarda Elsnerów, Wandę i Stanisława Olejniczaków, zmarłych dziadków i krewnych.
  • 18.00 – Łęki Wielkie, odpust św. Katarzyny.
 • SOBOTA:
  • Śp. Mirosławy Matuszczak o modlitwę prosi córka Joanna
 • NIEDZIELA: I niedziela Adwentu.
  • O bł. Boże dla członków parafialnego zespołu Caritas i Róż Różańcowych i zaangażowanych w troskę o piękno i estetykę świątyni.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

Do domu Ojca odeszła śp. Stanisława Gręda, lat 74 z Racotu, śp. Mirosława Matuszczak, lat 60 z Osieka oraz śp. Zbigniew Bajsztok, lat 59 ze St. Lubosza, nasz oddany, wieloletni Szafarz – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

1. Od poniedziałku do wtorku 30.11 cała Polska solidaryzuje się w nowennie do św. Andrzeja Boboli i prosi o zwycięstwo prawdy i miłości w narodzie polskim. Każdego dnia odmawiajmy litanie do św. Andrzeja Boboli i modlitwę Pod Twoja obronę.
2. Kleryk ASD otrzymał od Racotu i Gryżyny ofiarę 1.850zł. Niech Bóg błogosławi darczyńcom!
3. W piątek o g.19.00 – spotkanie młodzieży – J.5, różnice i podobieństwa J.3 i 5.
4. Z pomocą Bożą i sumienną pracą firmy WITROART , w poniedziałek zostanie zamontowane 6, ostatnie okno i zakończymy I etap renowacji witraży. Zespół mężczyzn, którzy wykazali się dużą sprawnością w przestawianiu rusztowania i nawet mogliby już stworzyć własną spółkę z o.o. pod nazwą : „Silni i ofiarni” – proszę, o wniesienie rusztowania na chór, za organy. Rozpoczynamy II etap konserwacji pozostałych witraży. Dzieło to polecamy Bogu i św. Barbarze – patronce ludzi pracujących w trudnych warunkach: górnictwa, hutnictwa i na morzu.
5. We wtorek 30.11.na godzinę 19.00 zapraszam na pierwsze, uroczyste spotkanie w naszym „Wieczerniku”, Radę Ekonomiczną, Radę Duszpasterską, Sołtysów i Dzierżawców ziemi. Przy świątecznej kolacji , będziemy dziękować Bogu za wykonane prace: remont domu parafialnego, utworzenie zaplecza gospodarczego na ul. Zielonej 15 i witraży. Dzieląc się opłatkiem rozpoczniemy adwentowe oczekiwanie na narodzenie Jezusa.
6. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu. Roraty w Racocie, – poniedziałek, środa, piątek o g. 18.00, a w Gryżynie – wtorek, czwartek o g. 18.00 . Dzieci otrzymają elementy układanki. Serdecznie zapraszam.
7. Misje sprzątania kościoła powierzamy rodzinom: Izy B., Marii B., Heleny B., Haliny W.
8. Niech Bóg bł. wszystkim, którzy złożyli ofiary za ławki na rok 2021.