Całe życie człowieka jest wędrówką do Betlejem – bo życie jest wędrówką do oglądania Boga.

INTENCJE MSZALNE W RACOCIE.
20 – 26.12.2021

• PONIEDZIAŁEK:
    • 18.00 – Roraty – z dziękczynieniem za łaski spotkań z Jezusem i Jego Matką.
      Śp. Jana Stanisławiaka od sąsiadów rodziny Ratajczaków.
  • ŚRODA: odwiedziny chorych 8.30
    • 18.00 – Kto wytrwa do końca – będzie Zbawiony Śp. Stanisławę Gręda od II Róży Matek
  • PIĄTEK: Wigilia
    „Bóg bez naszego serca jest bezdomny, a nasze serce bez Boga jest puste.”

• 21.00 – Z dziękczynieniem za łaskę Narodzenia Jezusa i założenia Kościoła, o światło Ducha św. w odkrywaniu Bożego planu zbawienia.
    • 24.00 – Za parafian oraz o bł. Boże dla tych, którym składamy życzenia.
  • SOBOTA: Uroczystość Narodzenia Pańskiego
      • z dz. za łaskę wszczepienia w Chrystusa i w wspólnotę Kościoła, o światło Ducha św. w odkrywaniu Bożego planu zbawienia dla rodzin, które w mijającym roku przeżywały chrzest swoich dzieci.
      • 14 rocz. śp. Stefani Szczepaniak i w 5 rocz. śp. Pawła, o oglądanie chwały Bożej w Niebie, Renaty Czesława Józefa i zm. z rodz. rodziny Szczepaniaków, Mikołajczaków i Kaźmierczaków, o łaskę poznania i wypełnienia woli bożej dla proszących o modlitwę.
  • NIEDZIELA: II święto Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. św. Szczepana
    • 8.00 – o łaskę wierności w małżeństwach naszej parafii
      • Śp. Teresę Marcinkowska od rolników i gospodarzy.
      • Śp-. Barbarę Przymus od Pauliny Piotra i syna Zapłatów
      • Śp. Stanisławę Gręda od rodz. Szałów Bożeny i Grażyny z rodzinami.
      • Śp. Marka Stanisława Pokrzywniaków w III r. Władysławę Zenona Ratajczaków Mariannę Pelagię Zdzisława Julię Kolańczyk.
      • W 5 roczn. śp Teresy Józefa Wojtkowiaków, z dz. za łaski i z prośbą o dalszą opiekę

1. Otwartego serca dla bliskich, bł. Bożego dla wszystkich, którym składamy życzenia i mocy Ducha św. w przemienianiu życia na lepsze.
2. W pon. i środę ostatnie Roraty kto wytrwa do końca może liczyć na niespodziankę
3. Odwiedziny chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie- w środę od 8.30 w Gryżynie i od 9.30 w Racocie.
4. Pomoc przy żłóbku – liczę na niezawodny zespół pon. 9.00
5. W piątek Wigilia i uroczyste Pasterki o godz.21.00 i Północy, a w Gryżynie o 20.00 i 22.30
6. W I- sze święto msza św. tylko o 11.00 II- święto – ur. św. Szczepana msze św. jak w niedzielę . Modlitwa i ofiara w intencji KUL i uczelni Katolickich.