11 -17.12.2023

• WTOREK: 18:00
    • O łaski Ducha św. w przygotowaniu serc do Sakramentu Pojednania
    •  Z dziękczynieniem za łaski czasu odpustu św. Barbary i bł. Boże dla zaangażowanych w przygotowanie uroczystości.
  • CZWARTEK: 18:00
    •  Śp. Antoniego Kasztelana w rocznicę śmierci o Zmartwychwstanie prosi córka Maria Kasztelan-Janczewska. Męczeńska śmierć -14.12.1942
  • SOBOTA: 18:00
    •  3 rocz. śp. Helenę Marciniak.
    •  Śp. Stanisławę Browarczyk w 6 rocznicę oraz Stanisławy, Czesławy, Janiny, Stanisława, Alojzego, Józefa Browarczyków, Agnieszki, Jana, Walentego Majorczyków, Marię, Stefana Dudziaka, Jana Piecucha, zmarłych Dziadków.
  • NIEDZIELA, g.9.30 :
    • Śp. Leszka, Bolesławę, Alwina Klemczaków, Zenona Jurgę i zmarłych z rodziny.
    • Śp. Eugenię, Antoniego, Stanisława Wojtkowiaków oraz zmarłych z rodziny Kędziorów.
    • 6 rocz. śp. Mieczysława Rzepki, Mieczysława Golembke, Kazimierza Berdychowskiego i zmarłych z rodzin Rzepków, Golembków i Bibrowskich.

Bóg powołał śp. Jolantę Kostrzewa lat 51 z Darnowa.

1. Dobremu Bogu dziękujemy za łaski czasu odpustu św. Barbary i prosimy o bł. Boże dla zaangażowanych w przygotowanie uroczystości: zespołowi liturgicznemu i procesyjnemu, niosącym feretrony ,dzieciom które przybliżyły nam obraz św. Barbary, rodzinom sprzątającym trasę procesji.
2. Trwajmy w adwentowej radości towarzyszenia Maryi i Józefowi w drodze do Betlejem – miejsca narodzin Jezusa. Raduje nas gorliwość i angażowanie dzieci.
3. Spowiedź św. przed roratami, Korzystajmy z tej szansy. Spowiedź parafialna w piątek 15.12 od g. 15.00 do 16.00.
4. 8.12. w św, NPNMP-został złożony do Urz. Gminy zapytanie ofertowe na wykonawcę dzieła remontu wieży naszego sank. św. Barbary. Oczekujemy na decyzję Urz. Konserwatorskiego i ze Starostwa urzędowej zgody budowlanej.
5. Opłatki – 3zł. Świece wigilijne 10 zł. Duże świece 20zł. Kalędarz Archi -2 zł
6. Warto przypomnieć, że rok temu grobowiec rodziny Teofila Wyssogoty – Zakrzewskiego, przy naszej świątyni – przez IPN został wpisany do ewidencji grobów weteranów walk o Wolność i Niepodległość Polski pod numerem 4621. Teofil Zakrzewski został odznaczony Złotym Krzyżem Virtuti Militari w powstaniu listopadowy.
7. Sprzątanie świątyni powierzamy rodzinom – Wandy K, Gabrieli S, Wiolety C ,Karoliny B. Danuty A,