Drodzy Rodzice!

Zapraszam Was do współpracy w przygotowaniu dzieci do pełnego uczestnictwa w Eucharystii.

Dzieci przyjmą komunię św. – w niedzielę przed uroczystością Bożego Ciała  – czyli 7.06 2020. o godz. 9.30 w St. Luboszu i o 11.00. w Racocie.
Bardzo liczę na współpracę w religijnym wychowaniu dziecka, a szczególnie na to, że przez wierność niedzielnej Mszy św. przekażecie swoim dzieciom miłość do Jezusa Eucharystycznego.
Niedzielna Msza św. z udziałem dzieci jest w naszej parafii odprawiana o godz. 11.00 Zróbcie wszystko, aby Was i Waszych dzieci tam nie zabrakło.

Bezpośrednim przygotowaniem będą:

• NIEDZIELNA EUCHARYSTIA z udziałem dzieci
  • Przygotowanie modlitewne:
    • RÓŻANIEC  – są dzieci  które z rodzicami codziennie odmawiają  dziesiątkę różańca – o otwarcie serc Jezusowi  w I – szej Komunii św.
    • RORATY  – O godz. 18.00 (poniedziałek do piątku) W Starym Luboszu o godz.17.oo
    • DROGA KRZYŻOWA piątki Wielkiego Postu godz. 18.00  w St. Luboszu w czwartek o 17.00
    • REKOLEKCJE SZKOLNE podczas Misji Parafialnych po feriach szkolnych od 10 – 12.02. 2020
    • WIELKI CZWARTEK 9 kwietnia 2020 r. godz. 18.30  – w St. Luboszu o godz. 17.00.
      W tym dniu Pan Jezus Ciało Swoje ustanowił pokarmem –  pod postacią chleba.
      Ustanowił dla wszystkich pokoleń pokarm ku Zmartwychwstaniu.
      Jako pamiątkę z Wieczernika dzieci klasy III -w czasie Mszy św. mają umycie nóg
  • SPOTKANIA DLA RODZICÓW (obowiązkowe):
    • dzieci II klasy o godz.14.30
    • dzieci III klasy o godz. 15.30
  • PIERWSZA SPOWIEDŹ ŚWIĘTA:  dla dzieci III klasy i rodziców 28.05. 2020 o godz. 19.30

Sprawy organizacyjne

• Rodzice dzieci ochrzczonych  poza parafią w Racocie mają dostarczyć akt chrztu do 10  grudnia
  • Dzieci nieochrzczone natychmiast zgłosić w biurze parafialnym.
  • DEWOCJONALIA (różaniec, medalik,  świeca) – kupujemy indywidualnie – Książeczkę w parafii
  • Alby – można odkupić od dzieci, które w ubiegłych latach przystąpiły do I Komunii świętej l
  • Fotograf: zamawiany przez parafię.
  • Pamiątka I Komunii Świętej – Pismo Święte przygotowuje  Ks. Proboszcz
  • Wystrój kościoła – Rodzice
  • Dar ołtarza – podziękowanie Panu Bogu?  – Rodzice we własnym zakresie decydują o tych sprawach i sami zbierają ofiary na ten cel.