Ogólnopolski Różaniec do granic Nieba

W Polsce niemal każda rodzina może mieć bliskich, którzy odeszli jeszcze przed narodzeniem i często nikt o nich nie pamięta.
Dzieci, które nie mają imion, których nikt nie uznał, nie przygarnął – całkowicie wykluczone z rodziny. Dzieci nienarodzone, które nie przyszły na świat, bo im na to nie pozwolono.

Jest też wiele dzieci, które nie przyszły na świat z przyczyn naturalnych.

Chcemy zaprosić do modlitwy, która ma pomóc ukoić ból, który nie raz pojawia
się po wielu latach.

Oktawa przebaczenia i uzdrowienia

W trzecią rocznicę Różańca do Granic organizatorzy ruszają z nową akcją. Tym razem będzie trwała aż osiem dni; od 1 do 8 listopada. Ale to nie jedyne różnice.

W tym roku nie idziemy na granice, ale będziemy modlić się nad grobami naszych bliskich – wyjaśnia Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta – będziemy prosić o przebaczanie wszystkie dzieci nienarodzone, które zostały zabite na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Dzieciom, które odeszły naturalnie będziemy dziękować za ich obecność. Wszystkich nienarodzonych będziemy prosić o wstawiennictwo.

W ten sposób wszystkie polskie rodziny, będą mogły przyjąć do siebie dzieci nienarodzone, a one będą mogły wreszcie poczuć, że są członkami naszych rodzin – synami, córkami, braćmi, siostrami lub kuzynami. I że są traktowane jak inne dzieci: jako osoby, istoty ludzkie – to tak, jakby nadać im po latach obywatelstwo. Pragniemy głośno wołać o ich wstawiennictwo przed Bogiem Ojcem.
Zachęcamy też, aby ofiarować odpust zupełny za dusze, które cierpią w czyśćcu z powodu grzechów przeciw życiu – dodaje Bodasiński.
Specjalnie na to wydarzenie zostanie ułożona modlitwa, w której będzie zawarte wołanie do Boga Ojca, by śmierć nie miała dostępu do naszych rodzin.

Po odmówieniu modlitwy na cmentarzu, 1 listopada, organizatorzy zachęcają do zapalenia poświęconego znicza.

Do udziału w wydarzeniu zaproszone też są wszystkie polskie parafie, a także kościoły polonijne. Zapraszamy do rejestracji parafii na stronie www.rozaniecdogranic.pl. Każda parafia może stać się punktem modlitwy, w którym przez 7 dni – od 2 do 8 listopada, będzie trwała codzienna modlitwa pokutna

Na te dni mamy też przygotowane rozważania różańcowe na podstawie homilii, dzienników, wspomnień: księdza Jerzego Popiełuszki, kard. Stefana Wyszyńskiego, Maksymiliana Kolbe, siostry Faustyny, Jana Pawła II, ks. Franciszka Blachnickiego, ks. Pawlukiewicza oraz Alicji Lenczewskiej – proponuje Agnieszka Kminikowska, specjalista od PR w fundacji Solo Dios Basta – teksty rozważań będzie można ściągnąć ze naszej strony internetowej.

Przyłącz się do akcji!

Jeśli z różnych powodów w Waszych kościołach nie będą mogły odbyć się nabożeństwa pokutne, to zapraszamy Was, byście organizowali je sami w założonych przez siebie punktach modlitwy – przy kaplicy przydrożnej, pod krzyżem, w salce katechetycznej, w hali sportowej, we własnym domu lub gdziekolwiek indziej.

Jaką konkretnie formę przyjmie Różaniec do Granic, naprawdę zależy od nas wszystkich.

Musimy również mieć na uwadze obostrzenia związane z epidemią koronawirusa.

Zwracamy się z ogromną prośbą, aby respektować zarządzenia władz i zachować wszelką ostrożność. Chcemy z całą mocą podkreślić, że gdziekolwiek będzie można nam przebywać w tych dniach, nasza szczera modlitwa z głębi serca napewno zostanie przyjęta!
Prosimy, by o informować o Różańcu wszystkie osoby ze swojego otoczenia – rodzinę, znajomych, księży, wiernych. Prosimy też o naklejanie plakatów i rozdawanie ulotek pobranych z naszej strony. Zachęcamy też do udostępniania znajomym postów w mediach społecznościowych. Przysyłajcie nam filmik zachęcające do wzięcia udziału w akcji. Można zrobić naprawdę dużo, a my za wszystko już.

Mamy też w sercu osoby cierpiące, przykute do łóżka, uzależnione od decyzji innych, wykluczone. I Wy możecie przeżyć Różaniec do Granic Nieba tak samo głęboko jak inni. Wiemy jak wielką wartość w oczach Boga ma Wasza modlitwa.

Zapraszamy Was i potrzebujemy Was.

Duchowe owoce

Różaniec do Granic Nieba to wydarzenie, które może mieć ogromny wpływ na Polskę i polskie rodziny – przekonuje Maciej Bodasiński- wierzymy, że rezultatem tej wielkiej modlitwy Polaków będzie wzmocnienie nadziei, pojednanie i uzdrowienie. Przyjęcie pokoju Bożego w życiu pojedynczych osób, rodzin i całego społeczeństwa.
Od naszej wspólnej modlitwy zależy przyszłość naszego kraju.