INTENCJE MSZALNE W GRYŻYNIE:
15-21.05.2023

• CZWARTEK: 17.30 – Nabożeństwo majowe. 19.00 – Dzieci I-Kom. św.
  • SOBOTA,
    • 17.45 – Nabożeństwo majowe.
      • 7 rocz. śp. Leokadii, 21 rocz. Władysława Ciszewskich i zmarłych dziadków i o bł. Boże w rodzinie.
      • Śp. Agnieszki Jana Walentego Majorczyków, Marię Stefana Dudziak, Stanisławę Czesławę Stanisławę Janinę Stanisława Józefa Alojzego Browarczyków, Jana Piecucha, zmarłych dziadków.
      • Z dz. za 49 lata duszpasterzowania dla chwały Królestwa. Bożego oraz w intencji księży mojego rocznika święceń 1974 i za kapłanów pracujących w tej parafii, aby swoją posługą „ owoc obfity” przynosili.
      • Śp. Andrzeja Joannę Jana Ratajszczaków, Franciszkę Antoniego Gelertów, Jana Irenę Jana Szydłowskich, Annę Czesława Mani

​ Boże błogosławieństwo niech umacnia ofiarujących na tacę w świątyni dar serca na Seminarium Duchowne w Poznaniu – ofiara 500 zł.

1. I Kom. Św. w niedziele Trójcy Św. dla Racotu i Gryżyny
2023 – 4.06 2024 – 26.05 2025-15.06

2.​ Po około 40 latach z inicjatywy parafian zostały wymienione zużyte drewniane krzyże na Pd i Pn stronie Gryżyny. Poświęcone po procesji błagalnej o urodzaje niech będą znakiem pokoju i zaufania Bożej Opatrzności, a obfitość Łaski Bożej niech ożywia twórców tego dzieła.

​3. W tym tygodniu konserwatorki zakończą prace przy grobowcu rodz. Zakszewskich
​ Dziękujemy Markowi Maćkowiakowi rodem z Januszewa – za bezinteresowne naprawienie wew. ściany grobowca .

4. Przygotowujmy umysły i serca na zbliżający się Dzień Matki, aby relacje między matkami i dziećmi były na wzór Maryi i Jej Syna. Niech dzieci błogosławią Boga za ofiarną miłość sowich Mam i darzą wdzięcznością.

5. Na planowaną pielgrzymkę do Rzymu zgłosiło się 15 osób

6. Troskę o świątynię powierzamy rodzinom – Urszuli R., Honoraty L., Magdaleny W., Stanisławy K., Kazimierza T.