INTENCJE MSZALNE W GRYŻYNIE:
20-26.03.2023

• CZWARTEK: Dzień modlitwy za diecezję.
    • 9.00 – o błogosławieństwo Boże dla diecezji, o łaskę przygotowania serc do przyjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
    • 17.30 – Droga Krzyżowa i msza św, dziękczynna za owoce adoracji Jezusa dla diecezji.
      •  Śp. Urszulę Małczyńską od rodziny Krawczyków.
      •  Śp. Anny Siejek od rodziny Wolnych i Joanny Naskręt z Lubinia.
    • SOBOTA : Zwiastowanie NMP – Dzień Świętości Życia- Duchowa Adopcja.
      • 18:00
        • Śp. Czesława Andrzejewskiego od bratanka Damiana.
        •  Śp. Stanisławę, Zofię, Stanisława Nowaków, Mariannę, Mariana, Wojciecha Koziców oraz zmarłych z rodziny.
        •  Śp. Antoninę w rocznicę śmierci, Romana, Zenona, Edwarda Lirów, Anielę i Mariana Szczerbal.
      • 09:30
        • Śp. Elżbiety, Franciszki, Franciszka Józefiaków, Halinę, Józefa, Tadeusza, Mariana Zająców.

Do domu Ojca zapukał śp. Jan Kunz , z Racotu, lat 73. Wieczny odpoczynek…

1. Uznanie dla zaangażowanych w posadzenie 45 drzew i posianie trawy wokół świątyni w Gryżynie. Było 8 osób i dwie mamy komunijne. Teraz pozostaje troska o podlewanie.
2. Sprawozdanie z działalności i inwestycji, przed Radą Ekonomiczną.
3. Dzieci I – komunijne zapraszam w czwartek przed Drogą Krzyżową na rozmowę z małego katechizmu.
4. W czwartek – jak co roku Adoracja NS , modlitwa w intencji diecezji wg planu:

• 9.00 – Januszewo, cała wioska.
  • 10.00 – Osiek prawa strona, 11.00 – Osiek lewa strona, 12.00 – Nowy Dębiec,
  • 13.00 – Nielęgowo,
  • Gryżyna: 14.00 – Kasprzaka i Podgórna
  • 15.00 – ul. Szkolna,
  • 16.00 – ul. Zielona prawa strona,
  • 17.00- ul. Zielona lewa strona

5. W czwartek , o 17.30 – zawierzymy młodzież przygotowującą się do Sakr. Bierzmowania opiece Jezusowi i Matce Bożej.
6. Zapraszam do systematycznej modlitwy o pokój na Ukrainie i świecie. Uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i w Gorzkich Żalach niech będzie wyrazem „ miłowania Boga i bliźniego, jak siebie samego”
7. Serdecznie dziękczynienie za składane ofiary daniny diecezjalnej, niech Dobry Bóg błogosławi ofiarodawcą.
8. W sobotę – Zwiastowanie NMP – Dzień Świętości Życia znajdźmy czas dla Boga, aby poznać i przyjąć miłość Bożą ofiarowaną nam przez Jezusa
9. Troskę o świątynię powierzamy rodzinom Ewy P, Ludmiły B, Moniki W, Marii P, Elżbiety M,