INTENCJE MSZALNE W GRYŻYNIE:
25.03 – 31.03.2024
  • WTOREK, g. 08.00:   odwiedziny chorych
    • 18:00 – O otwarcie serc na łaski Paschy Jezusa – przejścia ze śmierci do pełni życia w Królestwie
  • WIELKI CZWARTEK :   g. 17.00
    • W  intencji  dzieci kl.III i studentów o dary Ducha św. aby poznawana wiedza nie burzyła relacji z Bogiem.
    • Śp. Stanisława Bartkowiaka od mieszkańców ul. Zielonej cz. gospodarcza.
    •   Śp. Ks. Antoniego Nowaka i innych zmarłych księży, którzy służyli w tej parafii.
    • Śp. Stefanię, Franciszka, Zofię, Ignacego, Mariana Karolczaków, Krystynę, Zenona, Katarzynę, Roberta, Krzysztofa Wechta, zmarłych dziadków i zmarłych z rodziny.
  • WIELKI PIĄTEK:   2.04 –  rocznica narodzin dla nieba Papieża Jana Pawła II   g. 21.37
    • 17.00 –  Męka Jezusa Liturgia Słowa,  Komunia św., adoracja Jezusa przy grobie do 20.00.
  • WIELKA SOBOTA: Wigilia Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego.  W Racocie msza św.o  g. 20.00 – Za parafian, o poznanie i przyjęcie miłości Bożej ofiarowanej nam przez Paschę Jezusa – przejście ze śmierci do życia.
  • WIELKA NIEDZIELA – WIELKANOC –  Zmartwychwstanie Pańskie
    • 7.00  –   Za parafian, o żywą wiarę w rodzinach parafii w Zmartwychwstanie Chrystusa.
      •  za mieszkańców Januszewa.
      • Śp. Joannę, Czesława Kruków, Stanisławę, Józefa, Jana Wojtkowiaków, Leszka Kuśnierka.
  • PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY:
      • Śp. Stanisława Bartkowiaka od rodz. Klemczak, Pudliszewskich, Dominiaków.
      • W intencji KUL i uczelni katolickich o bł. Boże dla profesorów  i studentów. Z dziękczynieniem za wiarę w zmartwychwstanie Jezusa i zmartwychwstanie wierzących.

1. Wielki tydzień kończy się uroczystym
Triduum Paschalne – Tydzień Boga i Człowieka.
To – dziękczynienie za przejście Jezusa przez śmierć do Zmartwychwstania .
    2. Wielki Czwartek  o g.17.00  liturgia Wieczerzy Pańskiej – umycie nóg dzieci kl.II dzieci  złożą ofiary ze skarbonek dla głodujących.
    3. Wielki Piątek o g.  17.00 – Liturgia Słowa  Bożego, Komunia św. Adoracja przy grobie do g.20.00
    4. Wielka Sobota : adoracja przy grobie od 8.00 – 13.00.
Poświęcenie potraw:
  Osiek– g.10.00, Januszewo– g.10.15, Nowy Dębiec – g.10.30,   Nielęgowo – g.10.45 Gryżyna  11.00
    5. W Wielką Niedzielę   o godz. 7.00  Liturgia  Rezurekcyjna – rozpoczyna się procesją dziękczynną za Zmartwychpowstanie Syna Bożego. Proszę o przygotowanie baldachimu, feretronów i sztandarów oraz asysty.
    6.  Troska o świątynię – rodziny Moniki i Lidii R,  Moniki L, Bernadety W Magdaleny M,  Haliny N.