15-21.05.2023

• CZWARTEK: 18 maja-Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwa za diecezję
    • 8.00 – W intencji Diecezji Poznańskiej –
    • 18.00 – Nabożeństwo majowe i msza św. dz. za łaski gościny u Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  • PIĄTEK:
    • 17.00 dzieci I – Kom św. 18.00 – Nabożeństwo majowe.
    • 18.30 – o radość nieba dla Księży pracujących w parafii i ks.Antoniego Ratajczaka
    • 16.15 – Nabożeństwo majowe.
      • Śp. Stanisławę, Jana Kordusiak, Henryka, Józefę, Stanisława, Krzysztofa Naskręt, Piotra, Mieczysława Kordusiak, Romana Jąder, o bł. Boże dla rodziny.
      •  Śp. Edmunda Łupickiego od wnuczki Sławomiry z Heleną.
    • 8.00 – Z dz. za 49 lat duszpasterzowania dla chwały Królestwa. Bożego oraz w intencji księży mojego rocznika święceń 1974 i za kapłanów pracujących w tej parafii, aby swoją posługą „ owoc obfity” przynosili.
      • z dziękczynieniem za łaski dla Bartłomieja w 5 rocznicę urodzin, o łaski dla Małgorzaty i Zuzanny Myler.
      •  W rocznicę narodzin dla Nieba śp. Moniki, Macieja Łabenda, Bogumiły Pietrzak, o radość oglądania Chwały Pańskiej w Niebie, zmarłych z rodziny oraz o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

Boże błogosławieństwo niech umacnia ofiarujących na tacę w świątyni dar serca na Seminarium Duchowne w Poznaniu – ofiara 500 zł.

1. Niech Bóg bł. wszystkich, którzy włączą się w modlitwę za diecezje i parafie adorując Chrystusa w Najświętszym. Sakramencie .
​ W czwartek, zapraszam w gościnę do Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. O g. 8.00 msza św. w intencji Diecezji Poznańskiej – o łaski wzrostu wiary i Mądrość Bożą w budowaniu Królestwa Bożego. O godz. 18.00 zakończenie.
2.​ Przygotowujmy umysły i serca na zbliżający się Dzień Matki, 26.05 – piątek, aby relacje między matkami i dziećmi były na wzór Maryi i Jej Syna. Niech dzieci błogosławią Boga za ofiarną miłość swoich Mam i darzą wdzięcznością.
3. Przypominam zasadę I Kom. Św. w niedziele Trójcy Św. dla Racotu i Gryżyny
2023 – 4.06 2024 – 26.05 2025-15.06
4. Do środy włącznie uczestniczę w sympozjum leczenia uzależnień – trwajmy w modlitwach majowych w naszych rodzinach, które są domowym kościołem.
5. Na spotkaniu Rady ekonomicznej omówiliśmy możliwości zastosowania elektrycznego napędu do dzwonów w naszej dzwonnicy.
​ Po około 40 latach z inicjatywy parafian zostały wymienione zużyte drewniane krzyże na Pd i Pn stronie Gryżyny. Poświęcone po procesji błagalnej o urodzaje niech będą znakiem pokoju i zaufania Bożej Opatrzności, a obfitość Łaski Bożej niech ożywia twórców tego dzieła.
6. Zapraszam rodziców uczniów i katechetów do współpracy w przygotowaniu rocznicy I – Komunii św. w poszczególnych klasach. pomóżmy dzieciom przygotować ten dzień – zdjęcia, albumy.( katecheci – w grupie klasowej).
7. Na planowaną pielgrzymkę do Rzymu zgłosiło się 15 osób