INTENCJE MSZALNE W RACOCIE:
25.03 – 31.03.2024

• WTOREK: odwiedziny chorych (od około 10:00)
  • ŚRODA:   18:15
    • O otwarcie serc na łaski Paschy Jezusa – przejścia ze śmierci do   życia w Królestwie Boga.
  • WIELKI CZWARTEK, 18.30:
    • W intencji  dzieci kl. III i rodziców.
    • W intencji studentów o  Ducha św. aby poznawana wiedza nie burzyła relacji z Bogiem,
    •  Śp. Ks. Antoniego Nowaka i innych zmarłych księży, którzy służyli w tej parafii.
  • WIELKI PIĄTEK:   2.04 –  rocznica narodzin dla nieba Papieża Jana Pawła II   g. 21.37
    • 18.30 – Męka Jezusa , Liturgia Słowa Bożego, Komunia św., adoracja Jezusa przy grobie do 22.00.  Od 19.30   – czuwanie młodzieży – indywidualne.
  • WIELKA SOBOTA: Wigilia Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego.
    • Msza św. o godz. 20.00 – Za parafian, o poznanie i przyjęcie miłości Bożej ofiarowanej    nam przez Paschę Jezusa – przejście ze śmierci do życia.
  • WIELKA NIEDZIELA – WIELKANOC –  Zmartwychwstanie Pańskie
    • 11.00 – Za parafian, o żywą wiarę w rodzinach parafii w Zmartwychwstanie Chrystusa.
  • PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY: W intencji KUL i uczelni katolickich o bł. Boże dla profesorów  i studentów.
    • 8.00  – Z dziękczynieniem za wiarę w zmartwychwstanie Jezusa i zmartwychwstanie wierzących.
      • W intencji zmarłych z rodziny Kaźmierczaków i Szczepaniaków.
      •  Śp. Helenę, Teofila, Jana, Katarzynę Janowicz, Helenę, Jana Kośnider, Anielę Napierała, o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
      • Śp. Melanię, Stanisława Banaszak, zmarłych z rodziny Kubskich, Śliwińskic, Grędów, Banaszaków, Musielaków, Andrzejewskich, Jarosława musielaka, o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.
1. Wielki tydzień kończy się uroczystym
Triduum Paschalnym – Tydzień Boga i Człowieka.
To – dziękczynienie za przejście Jezusa przez śmierć do Zmartwychwstania .
2. Wielki Czwartek  o g.18.30 liturgia Wieczerzy Pańskiej -umycie nóg dzieci kl.II dzieci  złożą ofiary ze skarbonek dla głodujących.
3. Wielki Piątek o g.  18.30 – Liturgia Słowa Bożego, Komunia  św. Adoracja przy grobie do g.22.00.
4. Wielka Sobota : indywidualna  adoracja przy grobie od 7.00 – 20.00,
    Poświęcenie potraw:
Racot-g.11.15, Darnowo – g.11.30, Witkówki – g.11.45, Racot  – g.12.00.
Godz: 20.00 – Wigilia Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego. Poświęcenie ognia, Paschału przed kościołem. Wejście ze światłem do świątyni. Zapalenie świec od Paschału. Liturgia słowa. Chrzest i odnowienie przyrzeczeń chrztu. Liturgia kończy się uroczystą procesją dz. za Zmartwychwstanie i zapowiedz Zm. wierzących. Proszę o przygotowanie baldachimu, sztandarów, asysty
5. W Wielką Niedzielę, w Gryżynie rezurekcyjna  liturgia o godz. 7.00  i o godz. 9.30 –    w Racocie msza św. o godz. 11.00