27.05 – 2.06. 2024

• PONIEDZIAŁEK: Biały tydzień dzieci I Kom św.
    • 18.30 – O bł. Boże dla ukochanych rodziców, którzy przygotowali uroczystość
  • WTOREK: Biały tydzień dzieci I Kom św. – pielgrzymka do Lichenia. List do chrzestnych
    Lichen : O bł. Boże dla rodziców chrzestnych, o ducha wdzięczności za posługę wiary.
  • ŚRODA: Biały tydzień dzieci I Kom św. 18.15 – próba sypania kwiatków.
      • W intencji katechetów i nauczycieli i wszystkich, którzy umacniali wiarę, o bł. Boże w relacji z uczniami.
      •  Śp. Genowefę Turkowiak od rodziny Pierzchlewiczów.
  • CZWARTEK: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
    • 11.00 – za parafian o żywą wiarę w obecność Jezusa pod postacią chleba i wina oraz o ducha uwielbienia Ciała i Krwi Jezusa. Procesja.
  • PIĄTEK: Biały tydzień dzieci I Kom św.
      • O bł. Boże w rodzinach Darnowa, mądrość Bożą w wychowaniu dzieci, dobre urodzaje.
      • Śp. Grzegorza Surmacewicz od żony Iwony, córki Marty i teściowej.
  • SOBOTA: Biały tydzień dzieci I Kom św.
      • Za zmarłych z rodz. Darnowa, o wieczny pokój z Bogiem w Jego Ojczyźnie
      •  Śp. Stanisławę, Antoniego Kozica,Józefa Kmiecia, Leokadię, Mariana, Gabrielę Stróżyńskich, Teodorę, Henryka Gleszczyńskich, Zdzisława Mruka, z dziękczynieniem za łaski, z prośbą o zdrowie i łaski w rodzinie dzieci i wnuków, o bł. Boże.
      •  Śp. Czesława Szymaniaka od żony Zofii i córki Ireny.
      •  Śp. Stanisława Liwerskiego od koleżanek i kolegów ”Imperial Tabacco, zmiana c”
    • 8.00 – Śp. Jana, Franciszkę, Marka, Pelagię Szczerbali, Kazimierza Glumińskiego i zmarłych z rodziny, Ryszarda, Helenę, Józefa Tomaszewskich oraz zmarłych z rodziny Szczerbali, Płociniaków i Grobelnych oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie.
      • O bł. Boże w rodzinach Racotu, mądrość Bożą w wychowaniu dzieci, dobre urodzaje.
      •  Śp. Genowefę Turkowiak od siostry Bogumiły z mężem.
      •  Śp. Grzegorza Surmacewicz od sąsiadów bloku 14.
      • Śp. Stanisława Liwerskiego od żony Bożeny i córki z rodziną.
    • 12.30 – msza św. 50lat kapłaństwa =Prezbiter – spotkanie rodzinne.

Do domu Ojca odeszli : śp. Stanisław Liwerski – lat 67 i Czesław Szymaniak – lat 94, z Racotu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!…

1. 20 dzieci z rodzicami rozpoczynają „biały tydzień” – codziennie o 18.30
2. We wtorek, 28.05 – pielgrzymka zawierzenia Matce Bożej do Lichenia, zabieramy albę, gromadzimy się przed kościołem, wyjazd o godz. 7.00.
3. W środę o g. 18.15 próba sypania kwiatów, proszę katechetów i rodziców o pomoc.
4. W czwartek . Urocz. Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało- msza św. o g. 11.00 w Racocie, po mszy św. uroczysta procesja ze stacjami przy 4 ołtarzach. W tym wielkim dniu wypowiadamy naszą miłość do Oblubieńca Jezusa Chrystusa dekorując trasę procesji.
5. Procesja – ul. Szkolna, przez Krótką do Kościańskiej i Dworcowej. Proszę o przygotowanie sztandarów, baldachimu, kwiatów i oddanie chwały Jezusowi przez wewnętrzne wyciszenie, modlitwę i śpiew.
6. Oktawa Bożego Ciała – Dziewczynki do 3 kl. sypią kwiaty, a chłopcy niosą serce – NSJ
7. W pt. i sobotę. – liturgię i procesję przygotowują mieszkańcy Darnowa.
8. W piątek 31.05, serdecznie zapraszam na liturgię dziękczynną za 50 lat posługi kapłańskiej. Po mszy św. na placu Kany Galilejskiej, dalszą część radosnego świętowania organizuje twórczy i niezawodny aktyw skupiony wokół Sołtysa.