INTENCJE MSZALNE W GRYŻYNIE:
18-24.10.2021

• WTOREK :
    • O bł. Boże dla wszystkich aktywnie zaangażowanych w modlitwie różańcowej w świątyni lub rodzinach – domowym kościele. O trwałe owoce rozważanych tajemnic.
  • CZWARTEK:
    • Śp. Bronisławę, Kazimierza Ratajczaków, Marię i Edwarda Elsnerów, Wandę i Stanisława Olejniczaków, zmarłych dziadków i krewnych.
    • Śp. Urszulę J. z tyt. imienin o radość oglądania Boga twarzą w twarz.
    • W rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o dalsze bł. Boże i zdrowie dla całej rodziny.
    • Śp. Zofię i Józefa Nowaczyków oraz zmarłych z rodziny .
    • 3 rocz. śp. Marii Króliki zmarłych z rodziny.
    • 5 rocz. narodzin dla Nieba śp. Andrzeja Metznera, o zdrowie dla Genowefy i Tomasza oraz o bł. Boże w rodzinie Meznerów.

1. Dzisiaj w niedzielę Procesja Różańcowa za Polskę – 15.00 z Fary Kościańskiej przez Racot Gryżynę do N. Dębca –tam dziękczynienie dla uczestników poczęstunek i pogodny wieczór. Wynagrodzenie NSJ i Niepokalanemu Sercu NMP ( www.różaniec24.pl) Chciejmy dołączyć do tego modlitewnego strumienia
2. Modlitwa różańcowa jednoczy rodziny, uzdrawia relację miedzy Bogiem i ludźmi. W ostatnie dni października mobilizujmy się do wytrwałej modlitwy
3. W niedzielę 24.10 to niedziela misyjna – tydzień modlitw o powołania i wsparcie materialne dzieła misyjnego. Niech Dobry Bóg błogosławi ofiarodawcom!

4. Cmentarz to święta nekropolia – czyli święte miasto odchodzących z tego świata, miejsce wyjątkowego szacunku i troski o piękno, czystość i estetykę. Zatroszczmy się o to, aby z kolejnym rokiem było jeszcze piękniejsze i zachęcało do głębokiej zadumy nad tajemnicą przejścia z doczesności w wieczność.
5. W pon.1.11- Wszystkich Świętych. Msze św. o g.9.30, a na cmentarzu: w Racocie o g. 11.00,
6. We wtorek – 2.11- Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Wymienianki, modlitwa za zmarłych w dzień zaduszny o g. 9.30 i o 18.00.
7. Druki wymienianek – modlitwy za zmarłych można zabierać z bocznego ołtarza. Na wymieniankach proszę wpisywać, o której godzinie maja być czytane – o 9.30 lub 18.00. (Składamy do koszyczka na ołtarzu bocznym).
8. Troskę o Kł. – rodziny Anety Stanisławy Kruk, Bożeny Jędroszkowiak, Mari Maćkowiak