INTENCJE MSZALNE W RACOCIE:
18-24.10.2021

• ŚRODA:
    • O bł. Boże dla wszystkich aktywnie zaangażowanych w modlitwie różańcowej w świątyni lub rodzinach – domowym kościele. O trwałe owoce rozważanych tajemnic.
    • Śp. Irenę St. z tyt. imienin o radość oglądania Boga twarzą w twarz.
  • PIĄTEK : Gostyń – g. 10.00 /13.30
    • O laski przygotowania serc do uroczystości Wszystkich Świętych.
  • SOBOTA – 24.10:
      • 1 rocz. śp. Stanisława Ziemniaka
      • Śp. Teresę Marcinkowską od chrześnicy Kingi.
      • Śp. Zofię Kaczmarek od siostrzeńca Romana.
      • Śp. Andrzeja Stefaniaka od rodziny Stasiaków.
      • Z tyt.imienin śp. Jadwigi, Jana Gelertów, zmarłych z rodziny Płucieniaków, Wawrzyniaków, Józefa Bręczewskiego, Rafała Oleszaka.
    • 8.00 – Śp. Kazimierza Glumińskiego i Ryszarda Tomaszewskiego oraz zmarłych z rodziny Szczerbali, Glumińskich, Grobelnych, Tomaszewskich i Płociniaków.
      • Z okazji 90 lat St. Mądrego , z dziękczynieniem za otrzymane łaski i prośba o zdrowie i bł. Boże dla Jubilata.
      • Z okazji 50 lat Doroty Maćkowiak o zdrowie i bł. Boże dla Jubilatki.

1. Dzisiaj w niedzielę Procesja Różańcowa za Polskę – 15.00 z Fary Kościańskiej przez Racot do N. Dębca –tam dziękczynienie dla uczestników poczęstunek i pogodny wieczór. To jako wynagrodzenie NSJ i Niepokalanemu Sercu NMP ( www.różaniec24.pl) Chciejmy dołączyć do tego modlitewnego strumienia.
2. Modlitwa różańcowa jednoczy rodziny, uzdrawia relację miedzy Bogiem i ludźmi. W ostatnie dni października mobilizujmy się do wytrwałej modlitwy
3. W niedzielę 24.10 to niedziela misyjna – tydzień modlitw o powołania i wsparcie materialne dzieła misyjnego. Niech Dobry Bóg błogosławi ofiarodawcom!
4. Cmentarz to święta nekropolia – czyli święte miasto odchodzących z tego świata, miejsce wyjątkowego szacunku i troski o piękno, czystość i estetykę. Zatroszczmy się o to, aby z kolejnym rokiem było jeszcze piękniejsze i zachęcało do głębokiej zadumy nad tajemnicą przejścia z doczesności w wieczność.
5. W pon. 1.11- Wszystkich Świętych. Msze św. o g.8.00 i o g. 11.00 na cmentarzu, w intencji zmarłych parafian.
6. We wtorek, 2.11- Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Wymienianki, modlitwa za zmarłych w dzień zaduszny o g. 8.00 i o 16.30.
Druczki do wymienianek można znaleźć na półce. Na wymieniankach proszę wpisywać, o której godzinie maja być czytane – o 8.00 lub 16.30.